Postovani! Ja sam apsolvent na psihologiji vec dugih niz godina tako da psihopatologiju poznajem ali ne i psihijatriju. Naiime radi se o mom suprugu koji je definitivno bolestan ali ja u nedostatku strucnosti ne mogu dati njegovu dijagnozu. Obrazac ponasanja je sledeci: opsednut je crnom magijom i svime sto ide uz to, opsednutost religijom, agresija, u jednom danu menjanje vise raspolozenja od krajnje agresivnog do karaajnje mirnog. Promene raspolozenja se smenjuju svakih nekoliko dana ciklicnotj bude normalan nekoliko dana i onda kao dase desi klik rezoni, zakljucivanja sve se menja cek se pjavljuju primese paranoje u smislu trujem ga vegetom. Sve vreme prisutna je tendencija namentaja autoriteta i maltretiraja drugog. Sa roditeljima nema nikakav odnos. Pokusala sam da saznam od njih kooju je dijagnozu imao kad je pre 10 godina lezao na psihiatriji ali su negirali da je lezao (on mi je sam sve priznao da je lezao jer ih je napao) . To bi bilo to ukratko. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 05. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Rekla bih da se radi o psihoticnom procesu koji zahteva lecenje i medikamentnu terapiju pre svega. Budite strpljivi i pokusajte da ga privolite na lecenje ili ukoliko agresija ugrozava okolinu i vas mozete pozvati hitnu i organe bezbednosti da bi se lecio makar na prinudan nacin