Postovani, molim vas za savet. Koristim seroxat 20 mg po jednu tabletu dnevno, i po potrebi ksalol 0. 25 mg ali veoma retko, pre 7 meseci bio sam anksiozoan (depresiji) i imao sam panicne napade. Sada vise nemam napade panike, generalno mi je mnogo bolje, dobro se hranim, dobro spavam, dobar seksualni zivot imam, igram futbal, radim kao profesor, al jos uvek osecam ponekad strah uglavnom kada planiram da putujem negde ili kada sam vec pri putovanju. Pre mesec dana na poslednjoj kontroli psihijatra, rekla mi je doktorka da naredna kontrola po potrebi, ja se sada dvoumim dal da idem u kontroli i kada, ili ipak mi je bolje, ovi mali strahovi mozda nisu toliko bitno. I recite mi kada mogu da prestanem da pijem ove seroxat tablete, ili ipak da razgovaram sa mojim psihijatrom, unapred hvala na savetu.

    Odgovoreno: 20. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Kontrole ne mogu biti po potrebi sve dok ste na terapiji. Lekar je taj koji vam mora reci kada prestajete sa njom i nakoji nacin. Sobzirom da imate i dalje problem u nekim situacijama lecenje i sa tog aspekta nije zavrseno. Ipak se morate vratiti psihijatru jer potreba jos postoji

      dr d. Krasic