Pitanje za prof. Draganu krasic. Postovana dragana, pisem vam zbog mog jako dobrog prijatelja jer mislim da mu treba pomoc. Ima 30 godina, jako je inteligentan, bavi se humanitarnim radom mimo posla i odgovoran je. Medjutim. . . Roditelji su mu razvedeni. Otac je umro kad je bio mali a majka se udala za drugog coveka i ostavila ga kod njene majke da ga cuva. Vidja majku jednom mesecno (ne zive u istom gradu) i nekako je previse vezan za nju. Mene brine sledece. . . Jako je emotivno nezreo, ako dobije negativnu kritiku, "baca" se kao dete i odmah bezi u drugu prostoriju i ide da pusi. I uvek tako. . Ako mu nesto nije po volji. Drugo, druzimo se par godina a do sada nemamo nijednu normalnu sliku. On nikada ne stoji mirno za slikanje. Mozda ce vam ovo delovati kao glupa i nevazna stavka ali radi se o tome da se uvek slika "cudno" (kako cekicem udara sebe u glavu, kako lezi na podu sa iskrivljenim ustima i iskosenim ocima. . .) . Nema nijednu ok sliku. Na svim slikama deluje kao da je retardiran. Molim vas, recite mi sta je moguci problem u vezi sa njim. Nema nikakvih sansi za odlaskom kod lekara jer on ovo ne smatra problemom. Ono sto mene najvise brine jesu slike (dozvolicete da iznesem svoje laicko misljenje. . . Ali ove slikee mi deluju pomalo sirofreno. . .) . Hvala unapred. Pozdrav

    Odgovoreno: 03. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Ocigledna izrazita nesigurnost u sebe i strah od suocavanja sa sobom onakvim kakav jeste ili mozda ne prihvatanja sebe onakvim kakav jeste. Ne mozete inace pomoci nikome ukoliko on to sam ne zeli i ne zatrazi pomoc. Lepo je sto on ima briznog prijatelja, ali bi bilo jos bolje ako smatrate da mu je pomoc potrebna da porazgovarate sa njim o tome

      dr d. Krasic