Postovani, vec duze ocekujem odgovor na svoje postavljeno pitanje pa posto ga do sada nisam dobila pokusacu ponovo da vam izlozim svoj problem u nadi da ce te mi sada odgovoriti. Imam 18 godina. Vec godinu dana imam problem sa disanjem. Jako cesto mi je potrebno da udahnem duboko, a ne mogu. Imam osecaj kao da nemam dovoljno mesta u plucima da udahnem do kraja. Onda mi se javlja osecaj da se gusim i onda pocnem da panicim i tek onda ne mogu da udahnem. Bila sam kod psihologa, ona mi je rekla da je sasvim moguce da su to napadi panike, ali ja uopste nisam pod nekim stresom ili da mi se to pojavljuje u trenucima kad panicim. To se pojavljuje jako cesto i ponekad mi se vrti u glavi i nakon toga me obavezno boli glava. I kad glava pocne da me boli, boli me u predelu sinusa (tu gde se nalaze obrve) i nijedan lek protiv bolova mi ne pomaze. Pila sam i brufene, kafetine, diklofenake, panadole, aposlutno nista ne pomaze. Kad imam takve glavobolje onda legnem da spavam i ponekad bol prodje kad se probudim, a ponekad jos traje iako je prosla cela noc. Pusim vec 2 godine i sada sam znatno smanjila zbog gore navedenog problema. Bila sam kod doktora, rekla sam joj u cemu je problem, ali ona me nije shvatila vrlo ozbiljno i rekla mi je da nije to nista strasno. Molim vas, pomozite mi, ne znam sta treba da radim. Molim vas. .

    Odgovoreno: 23. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Rekla bih da se radi o panicnom poremecaju, koji je upravo karakteristican po simptomima koje navodite. Napadi su iznenadni, rayzicitog trajanja, praceni su inace karakteristicnim katastroficnim mislima i strahovima od ponovnih napada. Ova je simptomatologija, inace, vrlo cesta, i vrlo subjetivno neprijatna i teska, ali sustinski se nece desiti nista sto moze zaista ugroziti zivot ili se poludeti ili pasti u nesvest. . . Ali, bez obzira na sadrzaj misli, neophodno je da se javite psihijatru i pokrenete tretman koji ce dovesti do oporavka

      dr d, krasic