Postovani, moj problem je vezan za insomniju. Jako tesko zaspim, a ponekad ni ne spavam uopste. Nakon porodjaja (pre 8 meseci) , tacnije jos na porodjajnom stolu, dijagnostikovana mi je akutna hipertenzija, uzimam tbl concor od 5 mg i drzim pritisak pod kontrolom. Probleme sa nesanicom sam imala i pre rodjenja deteta. Kako radim stresan posao, obicno kada sam preumorna, ne uspevam da zaspim nocu. To se ne desava svaku noc, ali ako ne spavam jednu, svaku sledecu ne mogu da zaspim. Najbolje spavam kada sam odmorna i kada uspem da se odmorim malo i preko dana. Kako se moj sin budi nocu (beba od 8 meseci) , imam ceste prekide sna, napeta sam i onda ne uspevam ponovo da zaspim. Nekada ne spavam po celu noc, danju takodje. Probala sam sa biljnim lekovima, tinkturom protiv insomnie josif pancic, ali mi ne pomaze! Hranim se uredno, krvna slika mi je odlicna, osim blago povecanih lipida, ali su u tendenciji smanjivanja u odnosu na period trudnoce. Pusac sam aktivni, ne konzumiram alkohol niti opojna sredstva. Molim odgovor neurologa ili psihijatra, nisam sigurna na koga bi se pitanje odnosilo! Unapred hvala!

    Odgovoreno: 16. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Problem nesanice je kompleksan. San zavisi od mnogobrojnih faktora. Mozete uraditi eeg snimanje mozga, uciniti promene u rezimu zivota i ishrane, posetiti psihijatra i sigurno cete iy korak u korak doci do resenja problema sna

      dr d. Krasic