Imam pitanje u vezi mog sina. Vec 5 godina je u depresiji, lezao je i u bolnici u palmoticevoj u bg. Non stop je pod terapijom rivotrila i dosao je do po meni neke maxsimalne doze 3x1 dnevno, a primecujem da mu lek sve manje deluje, jer postao je zavistan od njega. Pa me zanima kao majku posto sam razgovarala sa doktorkom koja ga leci, o tom problemu, ona mu ne smanjuje dozu, niti pokusava da nekim drugim lekom, za smirenje slicnom, rivotrilu mada znam da lek iz iste grupe nepostoji, ali moze se valjda ubaciti postepeno neki drugi lek za smirenje koji ce imati dejstvo, jer jos godinu, dve i moj sin ce postati narkoman, zavisnik od rivotrila, ako to vec nije i sada. Redovno mu menja antidepresive, pa mu je sada umesto seroxsata, uvela alventu, ako negresim ime leka. Kakvo je vase misljenje dali je alventra bolji lek od seroxsata, i dali postoji neki nacin da se postepeno rivotril smanjuje, uvodjenjem nekog drugog leka. Stekla sam utisak da se doktorka koja unazad tri godine leci mog sina plasi da mu izbaci rivotril iz upotrebe. Kao lekar-pedijatar zabrinuta sam previse za zdravlje mog sina, jer stanje mu je promenljivo, a sto je najgore plasim se zavisnosti od rivotrila. S postovanjem milanka

    Odgovoreno: 11. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Smatram da bi trebalo da o svemu ovome porazgovarate sa doktorkom koja leci vaseg sina. Postoji lek koji menja rivotril i iz iste je grupe lekova. Sigurna sam da cete se razumeti i dogovoriti. Sto se tice promene antidepresiva, verovatno da je procena doktorke da je tako potrebno. Alventa je antidepresiv sa nesto drugacijim dejstvom od seoxata (deluje vise preko noradrenalina kao i preko serotonina) . Najbolji orjentir je psihicko stanje vaseg sina

      dr d, krasic
      Pozdrav

    • Poštovanje, htela bi da znam nešto vise o leku alventa 75mg da mi kažete u kojim situacijama se daje, nisam bila bolnički pacijent, ali mi se posle pet godina vratio osećaj bezvrednosti i melanholije. Razlog je bezuspešno traženje posla posla otkaza. Molim vas komentar mimo onog što već može da se pročita kada se kupi lek. Hvala