Postovana hteo sam da vas pitam: da li postoji neka uzrocna veza izmedju psihijatrije kod starijih ljudi i preseljenja u drgi stan, kraj grada ili u drugi grad. Zapazio sam da stariji ljudi, hronicno bolesni od tezih bolesti, maligne, koronarne i sl. Kada se presele, bolest recidivira i oni umiru. Ima li tu tacnosti.

    Odgovoreno: 06. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Nemam tacne podatke o tome, ali je sigurno da su promene sredine svima teske a starijim ljudima mozda vise, jer ih na to natera neophodnost situacije tipa egzistencijea ne neko motiv koji bi nudio obecanja i nadu za zadovoljenjem niya drugih motiva socijalnih, psihickih, a ne samo egzistencijalnih.

      dr d. Krasic