Imam pitanje u vezi mog svakodnevnog straha pred spavanje, naime cim legnem dolaze mi na pamet mracne misli kao npr. Da ce neka nadprirodna sila da me spopadne i onda se smirim kad shvatim da su to gluposti ali onda mi padne na pamet da ce neko da mi obije kucu i masakrira sve sto zive u kuci. Nemam alarm u kuci posto razmisljam ako neko hoce da mi obije kucu uci ce u nju sa ili bez alarma, ne gledam horore pred spavanje pa da o tome razmisljam podsvesno. Nemam nikakvih posebnih problema inace, sve je u redu sem eto momenat kad legnem istraumiram se pa jedva zaspem i to sva ukocena. Molim vas da mi pomognete ako je to moguce. Unapred vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Resenje je jednostavno, jer je uzrok jasan. Uzrok su misli kojima se prepustate i zbog kojih se plasite, i tako drzite sebe u povecanoj tenziji. Misli cete resitu uvidom, odnosno pozivanjem na realnost ili racionalnim razmisljanjem. Ne razmisljajte o tome, opustite se, suocite se sa tim da se sami uvodite u to. Ukoliko imate neke druge probleme, resite ih. Mozda ste ih slili u nocna razmisljanja, zato razmislite o tome!

      dr d/krasic