Molim vas da mi neko odgovori. . . Pijem amyzol i rivotril. . . Smanjili su mi se panicni, al stalno imam neko trnjenje po tijelu. . . Kao da cu se srusiti. . . . Da li je to od mog anksioznog stanja ili? Htjela bih da prestanem s ljekovima, al se bojim da ce mi se panicni napadi vratiti. Pijem tu terapiju od 04. 12. 2009. 20mg amyzola i 2xo, 5 rivotrila. Nekako se osjecam kao da neko upravlja sa mnom. Ne znam sta je poenta ovih tableta? Prije sam pila zoloft i bilo mi je bolje nakon mjesec. . . A ove su mi nekako. . . Ne znam ni kako da opisem svoje stanje. Stalno imam osjecaj da cu se srusiti.

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Najbolje je da se javite psihijatru koji vam je dao terapiju, pozalite mu se kao i meni i promenite terapiju, sto znaci vratiti na zoloft posto se vec pokazao dobrim. Na zolofte se prelazi nekih pet dana od prestanka uzimanja amizola. Svaka antidepresivna terapija treba trajati dovoljn o dugo da bi izlecila.

      dr d. Krasic