Ja sam student druge godine fakulteta i imam perikarditis i tahikardiju, proletos mi je to utvrdjeno. Posto mi se javljaju i glavobolje poslali su me kod neuroliga tamo je sve bilo u redu ali su predlozili pregled neuropsihijatra i test kod psihologa. Neuropsihijatar mi je nakon razgovora napisao sledecu dijagnozu: psihomatske smetnje pracene glavoboljom u frontalnom predelu obostrano, a povremeno ima i palpitacije-lupanje srca. Postoje elementi socijalnog opterecenja i unutrasnji konflikti i sl. Lekovi: propranalol i ksalol. Mene interesuje koliko je to ozbiljno i da li je ozbiljan psihicki poremecaj. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 28. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Imali ste bolest koju ste prelezali, koja je sigurno mogla da vas uvede u strahove i napetost, stoga i tahikardiju. Sami navodite da imate soc, probleme i konflikte, sto doprinosi napetosti i glavobolji. Vi ste mozda kandidat za neko psihosomatsko oboljenje, ali ga na svu srecu sada nemate! Polako, mladi ste, radite na sebi, psihoterapijom, druzenjem, muzikom!

      dr d. Krasic