Lijep pozdrav, imala sam anksioznost koju sam 'prevazisla'. Tjeskobu pracene napadajima panike, itd. . To je trajalo dvije godine pila sam xanax i tako uz pomoc razgovora sa psihologom to je prestalo, no medjutim i sada je to nekako uvijek presutno u glavi, recimo najveci strah mi je bio u kaficu sjediti jer mi se tu prvi napadaj i dogodio ja sam toga svjesna ali mi i sada nekako nelagoda i mala tjeskoba u kaficu. Kao da mi se malo vrti gusi ne koncetrisana na razgovor itd ali ja to uspjesno kontrolisem, ali mi smeta sto je to jos uvijek tu prisutno ako me shvacate. Kako da se toga ostatka anksioznosti rjesim: ) ?? Sto mi preporucujete? I usput da li se anksioznost moze vratiti i svi ti odvratni napadaji panike??? Unaprijed puno zahvalna!

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Niste zavrsili terapiju do kraja,. Jer ste prekinuli sa njom pre redukcije simptoma. Napadi panike se mogu vratiti, utoliko vise ukoliko razmisljate o njima i ocekujete ih, pa samim tim razvijate jos veci strah i zivite u napetosti. Stvarate uslove za njih, sto je zacetak zacaranog kruga. Pokusajte da ne mislite o tome, jer nesto sto je bilo ne mora se vratiti, a i ukoliko bi se ponovili, na njih treba gledati kao na prolazne simptome koji ne donose katastrofu kao sto inace sada mislite!

      dr d. Krasic