Vec 3 meseca imam problem sa spavanjem. Imam bebu od 5 meseci i dete od 5 godina, dosta obaveza oko njih, tezak porodjaj za mnom, jos tezu trudnocu. Spremam drzavni ispit, supruga na drzavnoj f-ji. Nocu spavam po 2 sata sa prekidima. Uzimala sam biljne kapi za nesanicu (josif pancic) , bromazepam os 3 mg, ne pomaze, ostajem budna. Preko dana nisam umorna, ali sam postala preosetljiva, stalno placem, imam osecaj da mi se ne ukazuje dovoljno paznje, razdrazljiva, glava me stalno boli, nervoyna. Sta da radim, ima li neki lek koji moze da se popije i koji? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Nekada uzimanje leka nije dovoljno, jer se problem koji postoji nije resio. Vas san i lose spavanje je posledica, rekla bih zbog primarno nastalog nerasplozenja i napetosti. Nemojte ispijati lekove, pogotovu sto i sami vidite da ne postizu cilj. Obratite se lekaru zbog razgovora u cilju kratkog psihoterapijskog tretmana. I eventualno njegove procene sta treba uzeti od lekova.

      dr d. Krasic