Postovana, molim vas da mi objasnite sta znaci sifra f33. 2 i f 23. Naime, radi se o mojoj mami kojoj je prvo dijagnostikovana sifra f 23 a posle godinu dana dijagnoza je f 33. 2. O kakvom poremecaju je rec? Da li se leci? Od lekova pije ksalol, sanval i marnofilin (mislim da je to naziv leka ali nisam sigurna) . Hvala unapred!!!!!

    Odgovoreno: 15. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Prva sifra je povratni depresivni poremecaj a ova druga govori o psihoticnoj epizodi. Vasa majka je pod adekvatnom terapijom a prognoza bolesti se ne moze reci ovim putem i na osnovu recenih podataka.

      dr d. Krasic