Pitanje je psihijatrijske prirode! Postovani doktore, 2003 god. Sam dozivjela veliki nervni sok, od cega sam se postepeno oporavljala pijuci zoloft jedan ujutro. Moj veliki problem je griza savjesti, ako nesto uradim pitam se da li je to ispravno i kako treba uradjeno u smislu da je sve posteno pred bogom, ako mislim da iole nije odmah mi raste temperatura u licu i puls i moram naci razlog da je to u redu, inace to me okupira i neznam sta da radim, dok to sama sebi ne opravdam da je sve kako treba. Yoloft ne pijem odavno vec 4 godine, ali osjecam da nisam dobro, da sam bezvoljna, bez energije, radosti i kao najvece zlo jako sam se ugojila sto me dodatno opterecuje, jer yelim da lijepo izgledam da se lijepo obucem ali ne uspijevamn da smanjim kilazu i ako bude to traje kratko, i to me dodatno mnogo muci. Jako sam emotivna, uvredljiva, osjetljiva, kao da uopste nemam svoj stav za bilo sta. U porodici sam imala sestru koja boluje od sizofrenije i brata od paranoide. Molim vas pomoyite mi sta bih mogla da pijem da se iz ove muke izvucem. Nemam nekih tezih oboljenja osim sto mije puls ubrzan, gojaznost. Puno vam zahvaljujem!

    Odgovoreno: 15. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Najbolje ce biti da se javite psihijatru u mestu i krenete na psihoterapiju, a takodje mozete uzeti c. Flunirin 20mg koje se piju 1 ujutru, koje inace smanjuju apetit i mogu dovesti do pada teklesne tezine. Problem kontrole unosa hrane je u vama, tako da ne ocekujete sve od leka, vasa uloga je najvaznija u lecenju i motivacija

      dr d. Krasic