Postovani doktore, moj decko ima veliki problem sa spavanjem. On tokom cele noci ne moze da spava bude budan od kako legne a zaspi tek u jutarnjim casovima oko 6, 7 nekad i 8 ujutru. Onda prespava ceo dan lose se oseca i ne moze da funkcionise uopste. Ne pije, ne pusi, slabo se hrani, kosarku je trenirao 10 godina ali je pre 2 godnie pestao, od tada se ne bavi nikakvom aktivnoscu, vecinu dana provodi ispred kompjutera, ide vec duze vreme kod psihijatra zbog problema anksioznosti a problem sa spavanjem ga muci vec godinama u nazad s tim da mu se spavanje na periode i popravi ali ne zadugo. Opterecuje se raznim stvarima ja mislim da je mozda to uzrok njegovog nespavanja jer ne moze da prestane da misli na probleme kada krene na spavanje. Postaje ocajan i ja ne znam kako da mu pomognem, molim vas posavetujte me! Unapred veliko hvala!

    Odgovoreno: 14. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Ono sto je najvaznije, uradio je i podrzite ga u tome. Neophodno je da se upotreba kompjutera svede na minimum i uvedu korisni sadrzaji u zivot. Mozda mu mozete pomoci u tome.

      dr d. Krasic