Vec 14 mjeseci imam ucestala depresivana stanja uzrokovana gubitkom drage osobe, odnosno raskidom veze nakon 7 godina- nekoliko dana pred vjencanje. Iako sam stabilna osoba, sve je nastupilo trenutno- aritmije, povisen krvni pritisak (iako mi je prirodno nizak) . . . . Koristio sam terapiju (ksalol, zoloft, sulpitid, xanaks, leksilium. . . Cajeve) ali nije pomoglo. Nakon perioda stabilizacije od oko 6 mjeseci, stanje mi se iznenada pogorsalo-osjecaj krivice, nesanica, losa kocentracija. . . Zatvaranje u sebe-bunkerisanje i svaki pokusaj uspostavljanja nove veze u pocetku osudim na propast-jednostavno izostaje volja. Svaki put kada vidim "dragu osobu", najblaze rteceno gubim se, klecaju mi koljena, preznojavanje, malaksalost, osjevcaj tuge. Sta mi preporucujete? Unaprijed zahvalan

    Odgovoreno: 30. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Smatram da bi vam razgovor sa strucnom osobom bio neophodan, a i strpljenje koje vam je neophodno. Nesto sto je trajalo toliko dugo i zavrsilo se gubitkom i povredjivanjem je dovoljno jako i bolno da zahteva vreme koje ce doneti olaksanje. Izgubili ste ljubav, ali ne smete izgubiti sebe i dostojanstvo i veru. To su kvalititi koje covek mora imati da bi bio spreman za novu ljubav. Bolje je prekinuti nesto na vreme, nego kasnije kada moze biti nepopravivo. Verujte da ce biti dobro i da je ovo sigurno kako treba, sto ce vam vreme i pokazati!