Postovani doktore moram malo da prosirim ovaj teks da bi imali uvid u moji problem koji se odlikuje kruzenjem bolova i otezanim disanjem. Poticem iz obrazovane i ugledne porodice. Tu sam ziveo bezbrizno kao pod staklenm zvonom. Uvek sam imao para od garderobe sta sam hteo, putovao itd. Znaci sve je bilo super, osecao sam se spokojno i srecno. Dugo sam se bio zabavljao sa devojkom pet godina gde je prve godine bilo super ali kasnije je pocela da vrsi razne pritiske, da mi priredjuje razlicite scene i td. Ja sam obracao paznju na to ali ne u tolikoji meri. Pre dve godine sam se ozenio prosle godine dobio dete a pritisci su bili sve veci. Prvo joj nisu odgovarali moji roditelji, pa je vrsila pritiske na mene kad ces da nadjes posao svaki dan, sve sto uradim nije joj odgovaralo, kad sam hteo da se vidim sa drustvom uvek bi mi presedalo jel je htela da ostajem kuci itd, bukvalno je bilo strasno da ja vise nisam video nikakav izlaz. Kad sam nasao posao poceo sam da radim kad bi se vratio kuci ona bi vrslia pritiske kako je umorna da ja budem sa detetom a ja na oci nisam mogao da gledam. Jedne noci sam se vratio sa posla to je bilo pre tacno godinu dana vecerao legao u krevet, i naglo se trgao iz kreveta jel nisam mogao da udahnem duboko. Od tog dana zivot mi se promeenio. Te iste noci sam zavrsio u hitnoji. Od tog dana poceo sam da panicim za svaku sitnicu ali za krupnu stvar da i ne govorim. Simptomi su u prvih 6 meseci bili otezano disanje ali stvarnoo otezano disanje, ponekad zamucen vid, nesvestica ali ne da padnem nego se uvek vratim pre nego sto bi se to desilo. Poceo sam da obilazim lekare a navescu kasnije gde sam sve bio. Zadnjih dva meseca mi se javlja bol sa leve strane grudnog kosa, tup bol sa grcem koji je stvaran i u tom trenutku nemogu bas da udahne. E sad cu prvo recio gde sam sve bio znaci u prvih 10 meseci i koje sam preglede obavio, a posle cu reci gde sam bio kad sam dobio ovaj grc sa tupim bolom koji je bukvalno kod srca znaci nije bol spoljasnjeg misica. U prvih 10 meseci sam prvo isao kod kardiologa gde sam 2 puta radio ultra zvuk srca, ekg sigurno 3 ili 4 puta, skener srca i krvnih sudova i pluca na ostrogu, rengen srca i pluca i kod kardiologije je sve bilo uredu, zatim sam bio kod gastroenterologa kde sam radio 4 puta ultra zvuk abdomena, gastroskopiju 2 puta, kolonoskopiju 1 tu je pronadjena hijatus hernija velicine manje jabucice i ezofagitis koji vise nemam, zatim sam isao kod pulmologa gde su mi radili rengen srca i pluca, spirometriju i neku bronhospirometriju kao i alergo testove na prasinu polen, dlaku duvan i td. Tu sam prosao obicnu spirometriju ali neku bronhospirometriju koju rade po sat vremena bio sam na granici i kao nisam prosao mada mislim da je tu imao uticaj zeludac koji me boleo da nenaduvam. Zatim sam bio da radim magnetnu rezonancu glace gde je sve ok, zatim mg ruke koja me bolela i tu je sve ok, mg vrata mekih tkiva i tih zlezda gde je sve ok. To sam sve radio jer sam mislio da cim mi se nesto desi bolujem od neke teske bolesti. U zadnja dva meseca od kad mi se javlja ovaj grc i bol sa leve strane negde ispod rebara otisao sam opet kod kardiologa gde mi je radjen ulta zvu srca i ekg i sve je bilo normalno i on me je uputio kod fizijatra. Odmah sam otisao kod fizijatra gde meje on pregledao i uputi da radim ulta zvuk mekih tkiva te strane i dopler krvnih sudova sa te strane. Krvni sudovi tj te arerije ali mi je nasla ispod pazuha zlezde nekog reaktivnog tipa od 1 cm ali pod rukom nisu opipljive jer me fizijatar pipao tu i nista nije opipao. Zatim sam otisao kod neurologa i ona me nije gledala ni 5 minuta i misli da je to aksioznost i neku oznaku je stavila f. 48. Zaboravuo sam da napomenem da sam bio i kod psihijatra dirigentskog prenekih osam meseci i on mi je rekao da su to neki panicni poremecaji f. 40 i dao mi da pijem rivotril i ciproleks. Tu sam napravio gresku jer sam prestao na svoju ruku da ih pijem na svoju ruku. Pre nekoliko dana sam bio i kod urologa jer mi je pre 4 meseca bila uvecana prostata i imao sam tupe bolove u predelu desnog testisa i besike. Dao mi je neke antibiotike i to je proslo. Ovih dana se to ponovo javilo i otisao sam kod urolaoga gde je abdomen po obicaju dobar i prostata je velicine 15 grama pa me je poslao da radim analize na neke bakterije, pregled urina sto cu uraditi. Moja pitanja su sledeca pa ako ste pazljivo procitali tekst kao i uvek dacete odgovoricete mi i dati pravi savet kao i svima na ovom sajtu. 1. Taj bol je stvaran taj grc sa tupim bolom to nemogu da umisljam i stvara mi kao vakum sa te strane plucnog krila i nestaje kada popijem bensedin od 5 mg, od cega je to. 2. Zanima me zbog cega je ta zlezda reaktivan, fizijatrove reci su znaci da postoji neka upala. 3. Da li je to stiskanje u grudima posledica sto nisam prosao taj test pa imam kao neku asmu, ili je to od ranijeg stresa pa se i sad manifestuje iako nemam vise stresova razveo sam se od zene jer nisam vise mogao da podnesem pritiske i ponizavanja kao i vredjanja jer nisam tip koji se svadja i nevolim nepravdu, na poslu ovom kome sada radim mi nikad bolje znaci posao kakav se pozeleti moze, nasao sam curu za kakvu sam mislio da nepostoji nikada je bolje i sa bivsom suprugom sam u super odnosima. 4. Ako imam asmu ni bensedin mi ne bi pomogao, da li je to tacno. 5. Da li to stiskanje u grudima i pritisak kao i grc sa bolom koji sam naveo u prethodnom delu teksta moze da izazove i hijatus hernija velicine manje jabucice, jel taj grc sa bolom uopste nije beznacajan naprotinv toliko me stisne da moram da sednem i nista nemogu da radim iako se trudim jer vise nemam nikakvoga straha i trudim se da ostanem na nogama. Strah sam imao prvih 6 meseci vise ga nemam. Znaci strah nepostoji. To su moja pitanja, i jos jednom se izvinjavam na ovako dugackom tekstu ali postao sam nervozan zbog ovoga sto mi se desava vec godinu dana i neznam sta da radim, da idem vise po lekarima nemogu i nezelim da bacam pare jer sam na to dao sigurno oko 2000 eura. A i nemam volju za tim. Ali me nervira kad je zadnjih 2 meseca mozda i vise sve super ekstra nikada bolje zasto se to desava. Zbog cega. Za ovih godinu dana sve sto su mi nasli je hijatus hernija, ezofagitis koji je nestao, brohno spirometriski test gde sam na granici pa ga nisam prosao mada imam osecaj da bi ga sada prosao ko od sale i reaktivnu zlezdu kao i ono sto sam imao ranije uvecanu prostatu a sada je normalna. Radio sam krv 3 puta kompletno sve i bilo je sve uredu sem bilirubina koji je malo uvecan ali kazu da je to urodjeno zato sto su mi transiminaze ekstra, i tu reaktivnu zlezdu. Necu vise da lutam po lekarima ali hocu da nastavim normalno da zivim jer se bukvalno ne nerviram niokocega a i nemam razloga za to. To otezano disanje nastupi samo od jednom nemogu da uvatim kada se desi. Unapred sam vam zahvalan na odgovoru i izvinjavam se jos jednom,

    Odgovoreno: 01. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Bas ste me umorili ovim pisanjem, ali sam ipak procitala sve i ukoliko sam dobro shvatila sada nemate strahove, dobro se osecate, ali iimate tegobe cije poreklo ne mozete da materijalizujete. U svakom slucaju, vi ih osecate, dobro je sto nista osim navedenog ne postoji, tako da se mozete simptome objasniti i svesti na herniju i navedene probleme. Naravno da simptomi mogu ici odatle, a da u tome ima psihogene komponente dokazuje poboljsanje sa upotrebom bensedina. Vi imate razloga da budete srecan covek: dobri odnosi sa bivsiom zenom, srecna veza, zdravlje mnogobrojnim pretragama dokazano dobrim! Samo ziv covek oseca i bol i radost! Osecanja su dokaz da smo zivi i da postojimo! U telu se neprestano odvijaju mnogobrojni procesi, tako da njihov rad povremeno osetimo iako nema bolesti! Svi imaju tegobe, sa nekima se zivi, sa nekima na zalost, ne. Vi zivite i prepustite se sebi u zivotu a ne zivotu u sebi, jer on postoji onako kako ga sagledavate!

      dr d. Krasic