Postovana doktorko krasic pre nekoloko dana sam vam postavio nekoliko pitanja u vezi moje bolesti ali mi niste dali precizan odgovor jer ste napisali da niste razumeli dali sam jos uvek na terapiji. Pitanje je broj 44865. Ja sam vas zamolio za vas savet u vezi moje bolesti. Naime vec sedam godina koristim ksalol 0, 25mg. Negde pocetkom jula meseca stanje mi se naglo pogorsalo tako reci preko noci pa sam se ponovo javio svom psihijatru u nisu. On mi je prepisao sledecu terapiju cipralex pola tablete ujutru xanax sr, a uvece englonil 50mg i xanax. Sve je bilo u redu do pre dve nedelje kada sam osetio pogorsanje bolesi u vidu nervoze u zelucu napetosti i svih ostalih simptoma koje prate ovu bolest. Sada mi je dijagnoza f 32. 2 i 41. 0. Doktor mi je uveo sledecu terapiju cipralex ujutru pola tablete eglonil 50mg i xanax sr 0, 5 a uvece eglonil i xanax. Rekao mi je da po potrebi mogu da koristim i bromazepam od 3 mg kada osetim lupanje srca i napetost preko dana. Ja sam trenutno na toj terapiji ali jos uvek mi iznenada dodje napetost i unutrasnja nervoza bez ikakvog spoljasnjeg uticaja. Molim vas jos jednom za savet da mi odgovorite koliko je ozbiljna ova moja bolest posto sam samohrani roditelj i dali biste vi uveli jos neki lek pored ove terapije. Moram da vam naglasim da sam ucesnik rata 91 god i da sam odgajam sesnaestogodisnjeg sina od njegove trece godine. Jos jednom vas molim da mi odgovorite koliko traje lecenje ove bolesti dali je to trajni poremecaj ili je ova bolest izleciva i dali treba uvesti jos neki lek pored gore nevedene terapije koju koristim. Unapred vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 16. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Dijagnoze koje ste naveli govore o postojanju depresivne epizode bolesti i panicnom poremecaju, radi se o problemima koji se ponavljaju shodno zivotnim situacijama, ali koji se mogu drzati pod kontrolom i omoguciti potpunu funkcionalnost i psihicku stabilnost. Sto ste tice terapije ne bih mogla bez razgovora sa vama da procenim njenu diovoljnost i adekvatnost. Takodje, smatram da nijedan lek ne daje dobre rezultate ako se ne radi paralelno psihoterapija.

      dr d. Krasic