Postovani, vec godinu dana imam problem. Kad spavam desava mi se neka cudna reakcija, kao da mi se um probudi pre tela a moje telo je i dalje u fazi sna i ne mogu ni da mrdnem ni da progovorim. To je sve ucestalije i desava mi se nekoliko puta pre nego sto zaspim ili u toku noci. Inace sam jako depresivan, nemam volju ni za sta, nemam nikakvu motivaciju da zivim. Isao sam kod neurologa i psihijatra i oni su rekli da prvi put cuju za tako nesto i rekli mi da ako hocu da probam sa nekim antiepilepticima, mozda pomognu. Molim vas za misljenje i pomoc. Ne zelim da uzimam lekove na osnovu pukog nagadjanja. Hvala

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Najpre bi trebalo uraditi dijagnostiku koja bi podrazumevala: eeg, nmr mozga, psiho test, kolor dopler krvnih sudova vrata, kao i hormone stitne zlezde. Nakon toga mozemo govoriti o lecenju koje bi, sobzirom da govorite o depresiji podrazumevalo i psihijatra.

      dr d. Krasic