Poštovani psihijatre, ja bih vama da se obratim za savet. Imam 31 godinu. Živim u sretnom braku i imam dvoje dece. Ne pušim, ne konzumiram alkohol, niti narkotike, porok su mi slatkiši i po prirodi sam gojazna osoba (157cm, 63kg) . Kada sa imala dve godine majka me je napustila i odrasla sa uz divnog oca i njegove roditelje, al mi je deda bio težak alkoholičar i stvarao nem je gomilu problema. S majkom do nekin 17 godina nisam imala nikakav kontakt, a i sadašnji kontakti su veoma retki i po meni bez nekih emocija i bliskosti. Od prilike godinu i po dana patim od blažeg oblika depresije i anksioznosti. Uz to su me mučile nesanice, somatske tegobe, užasna nervoza i napetost do te mere da nisam mogla da jedem pa sa smršala nekih 7kg. Marta meseca ove godine sam se obratila po prvi put psihijatru. Prepisao mi je seroxat i za neka tri meseca sam se potpuno oporavila. Nastavila sam sa lekovima do sada kada je lekar smatrao da bih mogla da prekinem terapiju. Seroxat sam postepeno smanjivala ali sad kako ga više ne pijem, imam određene tegobe u smislu malaksalosti, uspavana sam, dekoncentrisana, imam tegobe u predelu glave poput vibracija koje su mi prisune totkom čitavog dana, a tokom hoda ih osećam u čitavom telu skroz do tabana. Pitam se da li je to normalno prilikom ukidanja terapije i koliko to traje. Doktor mi je preporučio da tokom odvikavanja koristim bromazepam od 1. 5mg tri puta na dan, dok sam ga do sada pila veoma retko, po potrebi. Što se drugih bolesti tiče ima tahikardiju, pijem 1/4 prinorma pa je to sad u redu. 17. Novembra ima kontrolu pa da vidm za dalje, al bih volela da čujem i vaš savet. Unapred zahvalna i srdačan pozdrav, aurora.

    Odgovoreno: 10. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Prilikom prestanka sa seroksatom se mogu javiti opisane tegobe i ne bi trebalo da traju duze od dve do tri nedelje. Dobro ste uradili sto niste nastavili sa bromasepamom. Umesto njega uzimajte bvitamine narednih mesec dana i pokusajte da sagledate prolaznost ove situacije i sada kada se dobro osecate pomognete sebi nacinom izmenjenog, pozitivnog sagledavanja stvarnosti

      dr d. Krasic