Postovana dok. Krasic vec sam vam pisao jednom ali mi niste dali bas precizan odgovor pa vas molim za jos jedan savet. Pre otprilike 7 godina moj psihijatar iz nisa mi je postavio dijagozu f 41, tada mi je dao da pijem ksalol 0, 25 mg ziban jednom dnevno i vitamine grupe b. Moram da naglasim da sam ucesnik rata 91 god. Tada sam na ratistu proveo 18 meseci. Pre otprilike dva meseca stanje mi se naglo pogorsalo takoreci odjednom, mada sve ove godine nisam prestajao da koristim ksalol. Ponovo sam se javio svom psihijatru i on mi je dao sledecu terapiju sa dijagnozom f32. 2, cipralex pola ujutu xanax sr 1, 0, 1 a uvece eglonil i xanax. Stanje se bilo dosta poboljsalo nesmetano sam radio sa masinama uz punu koncentraciju. Medjutim pre otprilike jedne nedelje opet sa poceo da osecam lupanje srca nervozu u stomaku i sve pratece simptome ove bolesti pa mi je doktor uveo englonil i ujutru i bromazepam po potrebi. Posto sam samohrani otac sa sinom od 16 godina interesuje me najiskrenije da mi kazete koliko je ova moja bolest ozbiljna i koliko se dugo leci i dali bi pored ove terapije trebalo uvesti i neki dodatni lek. Unapred vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 10. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Nisam razumela da li ste na terapiji jos uvek ili ne. U svakom slucaju ja sa ove distance ne mogu govoriti o prognozi vase bolesti, jer nemam dovoljno podataka o njoj. Morate imati poverenja u vaseg lekara i upitati za sve svopje dileme, jer takodje cete dobiti najvalidnije odgovore.

      dr d. Krasic