Postovana doktorice, pitanje je za neuropsihijatra, psihijatra, pa i psihologa valjda. . . Imam, mozda, jedno jako uvrnuto pitanje: naime ja inace - mozda tako svecina moji vrsnjaka, jako volim lijepe zene, seksualne odnose, ali ne toliko upraznjavati koliko i mastati, ali i upraznjavam takodjer recimo redovno. Uglavnom, ja sam odavno imao fantazije i o starijim zenama, volio bih da sam imao neku itd. Takodjer odrastao sam u kuci - bez majke, sa ocem koji je imao puno ljubavnica, dovoodio ih kuci, smatrao to normlanim predamnom cak od vremena kada sam imao 17 - 18, pa se do danas kada imam 29. Mozda sam stekao pogresan utisak o zenama? Sta sam zelio da pitam. Jedna zena se ipak kroz sve te godine protezala kroz njegov zivot i on je uplovio u bracne vode s njom prije nekoliko godina. Meni se ona nikad nije svidjala kao osoba itd. Uglavnom tata je nastavio da zivi kao playboy iako je blize 60 godina. Brak je imao i sve to, ali zivio je i zivi paralelnim zivitom kojim sam ja bio upoznat, sve te ljubavnice, ma eto svakave zene. Uglavnom, ja sam u neka doba osjetio neku vrstu kao sexualne privlacnosti moje macehe, poceo sam je posmatrati, gledati, cak i dok se kupa, masturbirati na drugo itd. Pitam vas jesam li ja zaista puko tj poludio ili sam poremecen jer ipak posatram tijelo i zamisljam odnos sa zenom koja je zena mog oca, iako meni maceha. Zaista sam se, nakon sto sam to ponovio nekoliko puta, malo zabrinuo za sebe. Pogotovo jer sam i ja u vezi sa djevojkom - pa se osjecam kao da sam je izdao, a to mi padne tu i tamo na pamet kao neka egzibicija - i uvijek se pokajem i kazem, ma sta to radim, necu vise, i onda u nekom trenutku to opet uradim. Osjecam se kao poremeceni monstrum. Molim vas da mi odgovorite na privatni mejl, jer mi je pitanje i meni samom odvratno. Mislim nije nista bilo niti ce biti sve i da moze, ali ipak i ovo sto sam uradio me unistava psh. . . Hvala unaprijed i pozdrav. Je poštovani, to sto vam se desava je vrlo neprijatno i neophodno je da napravite distancu i konrolu svog ponasanja i impulsa. Dobro je sto imate uvid o nekorektnostri toga. Izbegavajte situacije u kojima cete biti sami sa njom i odrasla ste osoba, vreme je da organizujete svoj prostor i razmisljate o preseljunju i odvajanju! Dr d. Krasic pozdrav postovana doktorice, znam da sam napravio distancu vezano za moj problem i gluposti koje am napravio. Medjutim niste mi odgovorili mozda na moj kljuc pitanje, a to je jesam li ja zbog onoga sto sam vam naveo u prvom mejlu i sada opet proslijedio skupa s vasim odgovoroim, jesam li ja ludak ili monstrum, psihopata?????????? Molim vas da mi date strucno misljenje. Ja sam zauzeo distancu, naravno da trazim mjesto za svoj zivot i nikad se nista ne moze dogooditi jer ja imam granicu tu, a povukao sam granicu i za ovo gore navedeno. Ali me je stid i strah toga jer se bojim sta mi je sa psihom???? Molim vas da mi odgovorite

    Odgovoreno: 25. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Ne, uopste ne mislim da ste to sto kazete i ne mislim da ste bolesni. Radi se verovatno o privlacnosti koju osecate prema odredjenoj osobi sa kojom ste inace u istom prostoru, pretpostavljam, na osnovu toga kako razmisljate i kakvim emocionalnim kvalitetom je to praceno. Ali, da bi ipak govorila o patologiji problema ili vas ili vam dala bolje objasnjenje o tome, morala bi da imam odgovore na neka pitanja, a koje inace nemam.

      dr d. Krasic