Posstovani, dugo godina patim od agorafobije, s tim ssto sam nakon smrti oca i majke nekako uspela da je savladavam iskljuccivom svojom upornosschu. Nakon smrti sestre, pre gotovo tri godine, ponovo sam zapala u iste probleme, ali ovoga puta nemam snage da se sa njima izborim. Problem je ssto radim, posao mi je zahtevan, sve novce dajem na taksi, a pri pokussaju da "zakoraccim slobodno u zzivot" dozzivljavam uzzasan poraz. Manifestuje se reakcijom sa zzeluca koja ubrzava rad srca, stvara osechaj da chu se onesvestiti, ponestaje mi dah, uz obilno preznojavanje nastaje potpuna blokada. Buduchi da godinama bolujem od hipertenzije, vech uzimam sedative "leksilijum", a od antidepresiva "maprotin". Uvek sam bila veoma aktivna i ne znam ssta bih dala da mogu da se vratim normalnom zzivotu. Gubitkom muzza, potom roditelja, a onda i sestre i najbolje prijateljice ostala sam potpuno sama, ssto dodatno pogorssava ukupnu situaciju. Svega sam svesna, imam i volje i zzelje, ali. . . . Molim vas za pomoch!

    Odgovoreno: 22. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Moja pomoc bi bila samo u usmerenju, jer nisam u situaciji da to uradima na drugi nacin. Sigurno da tamo gde zivite imate mogucnost da se obratite psihijatru i krenete sa psihoterapijom, a i da se dogovorite oko eventualne promene medikamentne terapije

      dr d. Krasic