Možete li mi objasniti razliku izmedju seroxata, zolofita i fluoksetina? Da li svi imaju isti sastav tj. Istu namenu? Koji od njih je do sada pokazao najbolji ucinak, sa najmanje nuspojava? Već duže vreme pijem seroxat, ok mi je, ne stvara zavisnost i ne utice na psihofizičke sposobnosti, svi ga hvale, ali brine me cena. Zato me zanima da li postoji jeftinija, a podjenako dobra varijanta. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 15. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Radi se o antidepresivima, koji deluju preko serotonina, povecavajuci njegov nivo na isti nacina. Razlika je u sastavu i generici leka. Dobre rezultate daju svi, ali moze biti individualnog reagovanja sa nezeljenim efektima, zbog kojih se moze odustati od leka. Oko promene se dogovorite sa vasim psihijatrom

      dr d. Krasic