Postovani, molim vas za hitan savet. Moja majka ima 52 godine, a od 01. 01. 2004. God. Lecena je na klinici za mentalno zdravlje 3 mes. Otpusna dijagnoza bila je paranoia interpretiva ili neki slican naziv iza paranoje, ne secam se. Tokom lecenja nisu hteli da nam daju nikakav konkretan odgovor u vezi prognoze niti da nam nagoveste koja je dijagnoza. Naime, nakon lecenja i otpustanja iz zdravstvene ustanove, njen oporavak je bio relativno kratak, oko 7 meseci, ali vrlo tezak. Posle tih 7 meseci, ona je preko noci postala ona stara i zdrava, vratila se na posao i sve je bilo u redu. . Medjutim, pre oko mesec dana pocela je da se zali da se budi nocu i da ne moze da spava vec 3 meseca unazad. A sto je najgore, pocela je sa istim onim paranoicnim pricama, mreza, povezanost, pretnje, nemir, postala je verbalno agresivna, a to traje vec dve nedelje. Nije uopste bilo tesko da se prepozna ono strasno stanje od pre 5 god. Pakao. Nimalo olaksavajuca okolnost je ta sto je vec 35 god. Medicinski radnik, i kako su nam u bolnici rekli, vrlo inteligentna osoba, sto im nimalo ne olaksava lecenje. A ni jednom nam nisu rekli da ce se bolest vratiti. . .

    Odgovoreno: 09. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Majka se mora obratiti psihijatru i zapoceti ponovo sa terapijom. Pretpostavljam da je psihijatar zakazao kontrolu kod otpusta i da ih je trebalo biti u medjuvremenu. U svakom slucaju sa terapijom se mora krenuti odmah

      dr d. Krasic