Postovani, iamam nekoliko problema, pa sam se mislila vama obratiti za pomoc. Naime, iamam 20 godina, u vezi sam vec 3 godine i sve se cini kao da je u redu, ali nije. Previse se bojim, imam strahove. Bojim se od putovanja-da cu doziveti neku nesrecu, bojim se od lekara-cak i pre obicnoj poseti lekara zbog prehlade imam veliki strah, strahujem da me decko vara, iako me je on uvek ubedjivao da mi je veran,. . . Imam jos dosta strahova, npr od nevremena, od zatvorenog prostora,. . . Da li mi mozete reci kako da prevazidjem te strahove i kako da uticem na sebe da budem manje ljubomorna, jer me i to muci? I da li je neophodno da se obratim lekaru, i ako jeste, kako ce me on leciti? Ove strahove imam vec oko 2 godine. Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 09. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Puno strahova i puno ogranicenja za opusten i zadovoljan zivot. Mladost sama po sebi nije kolevka strahova, i ne treba ih ljuljati i gajiti i zato se morate s njima odmah uhvatiti u borbu! Lecenje u vasem slucaju podrazumeva iskljucivo psihoterapiju, razgovore, postrizanje uvida i razracunavanje sa slaboscu.

      dr d. Krasic