Zdravo. Imam 38 god i zadnjih 8 godina velike probleme zdravstvene tj psihicke. Imala sam panicne napade, strahove, depresiju i sve moguce umisljene bolesti. Punih 6 god sam tragala za dijagnozom a na moju zalost moj lekar opste prakse me je slao na sva ispitivanja ali konacno sta je samnom niko nije znao cak ni ja ni moja porodica. Posle 6 god borbe sa svim simptomima jedva izdrzljivim nekako me je bog poslao kod psihijatra i jednim lepim razgovorom ubedio da je to sve panika i strah. Nisam bila u to vreme nacitana pa sam lutala pd lekara do lekara ali bez uspeha. Zadnje dve godine pijem zoloft 50mg ujutru i popodne 1. 5mg bromazepam, osecam se izuzetno dobro, bez ikakvih fobija, strahova i sve sto nosi depresia, cinimi se da sam taj period i zaboravila. . . . I shvatila da ipak lekovi mogu da pomognu i ako sam bila protivnik lekova. Terapija je izuzetna i nemogu da verujem sta sam sve istrpela u 6 god u borbi za svoj zivot a trebao je samo neko da me usmeri. Sada sam srecna, osecam se zdravo i izuzetno dobro. Zoloft koristim 2 god i treba da prestanem da ga pijem jer mi je receno god dana. Ja sam udata u austriju i nemam pristup jos uvek lecenju tamo. Dolazim dva puta godisnje u srbiju mada ni ovde nemam knjizicu. Inace posle svih teskih stvari u zivotu sa zoloftom mi je krenulo stvarno super, udala sam se vrlo lepo, zivim normalno i osecam se super. Nebih prekidala ovu terapiju jer neznam sta bi bilo sa prestankom i sta ako bi mi se sve ovo ponovo vratilo nebih imala snage da docekam ponovo sav put kojim sam isla, bilo je uzasno tesko, neponovilo se. Dali ja mogu da nastavim i dalje da pijem zoloft, inace ga kupujem i nije problem neki, i sta je to stetno ako se duze pije nego sto lekar odluci da ga ukine. Meni nesmeta, nemam nus pojave i sve je ok. Sta mi vi predlazete. Veliki pozdrav i hvala

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Predlazem da ipak napravite pauzu neko vreme, jer prestanak uzimanja ne znaci da ce se tegobe vratiti. Lako cete ga ponovo uzeti ukoliko osetite da vam nije dobro. Treba pokusati!

      dr d. Krasic