Vec 6 godina imam dijagnostikovanu agorafobiju sa panicnim poremecajem. Sve metode medicine (redovna psihoterapija i xanax u dozi od 0, 5 mg tri puta na dan, uz izbegavanje antidepresiva jer imam vrntikularne ekstrasistole, koje se lece presololom 25 mg ujuru i uvece i snizen pritisak koji odnedavno varira) , nisu mi pomogle da se " vartim u normalu " i samostalno obavljam sve uobicajene aktivnosti, koje, pre bolesti nikada nisu bile problem. Moje pitanje se odnosi na iskustva i uspesnost homeopatskih preparata u lecenju ove bolesti i njihovim kombinovanjem sa xanax- om, koji ne mogu naglo da prekidam jer ga jako dugo pijem. Hvala na pomoci.

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Nemam iskustva sa homeopatijom, ali ne vidim i pored navedenog zasto ne biste uzimali antidepresive, kao sto je sertralin (t. Zoloft) . Lek je upravo indikovan u vasem slucaju i sigurno cete se ubrzo osecati dobro. Pije se jednom dnevno uvece ili ujutru, najmanje tri meseca, a delovanje krece nakon petnaestak dana od pocetka terapije.

      dr d. Krasic