Doktor mi je postavio dijagnozu f40 (fobicno-anksiozni poremecaj) . Dao mi je da pijem setaloft 50mg po pola tablete ujutru a ksalol 0, 25 ujutru i 0, 50 uvece i vitamine grupe b. Interesuje me dali je moj poremecaj izleciv ilili je to trajni dusevni poremecaj i dali setaloft kao i ostali antidepresivi izaziva zavisnost i koliko vremenski traje lecenje

    Odgovoreno: 28. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Poremecaj nije trajnog karaktera uz adekvatno lecenje koje podrazumeva psihoterapiju i upotrebu medikamenata. Antidepresivi nisu lekovi koji stvaraju zavisnost, ali sedativi da. Ukoliko je lekar tako procenio a vi se osecate bolje, verujte mu. Vera u lekara je jako bitna za izlecenje!

      dr d. Krasic