Postovani, da li mozete da mi objasnite sifru f22, procitala sam da je to paranoidna psihoza ali interesuje me da li se leci i kakvi su rezultati posle terapije sa leponexom, kao i nesti blize o toj bolesti. Hvala

    Odgovoreno: 28. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ova sifra oznacava perzistentni paranoidni poremecaj sa sumanutoscu. Jedne vrste ili skupa medjusobno povezanih sumanutih ideja. Bolest obicno pocinje u srednjem zivotnom dobu. Ponekad traju sumanute idejecelog zivota, a mogu biti ideje proganjanja, hipohondrijske, grandiozne, parnicenja, ljubomore i t. D. Mogu se povremeno javljati i depresivni simptomi/. U svakom slucaju lecenje je neuroleptikom, a leponex je jedan od njih, i dobar je lek, tako da se moze ocekivati dobro postizanje stisavanja bolesti

      dr d. Krasic
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #40351

    • Da li su ljudi oboleli od ove bolesti radno sposobni? Imaju li neki invaliditet?