Drago mi je da postoje ovakvi forumu jer imam potrebu da sa nekim podelim svoje probleme, s ukucanima vise ne mogu da pricam o tome jer osecam da sam pocela da ih gusim, stalno pricam isto i pokusavam da nadjem odgovore, ali bezuspesno. . . Naime, termin ya porodjaj bio je 22. 03. 2009. U nedelju, u bolnicu sam otisla 24. 03. 2009 u utorak na redovnu kontrolu gde je sve bilo savrseno. . . Pocela sam da se otvaram dva prsta i doktorka je rekla da sutra (u sredu) dodjem da lezim. Tako je i bilo, po prijemu su mi uradili standardne preglede i sve je bilo ok. Tog dana su mi radili ctg u 15h sto je bio i poslednji za taj dan, i tu je sve bilo ok. U cetvrtak ujutro oko 6i30h su radili redovne kontrole ctg-a gde na mojoj traci nije bilo zapisatj. Tonovi se nisu culi. . . Oko 7h dosla je doktorka i pregledala me ultrazvucno i saopstila da je srce stalo. . . Porodila sam se prirodnim putem tek sutradan, u 7i30h su me prikljucili na indukciju i porodila sam se 16i45h, rodila sam devojcicu tesku 3. 710 kg i 53 cm dugacku. Dobili smo i obdukcijske nalaze po kojima patoloskih problema nema, nadjena je plodova voda u plucima i doktorka na medicinskom fakultetu nam je saopstila da sam trebala da se porodim tri nedelje ranije. . . Sada pokusavamo ponovo ali bezuspesno, ja sam jako opterecena sa svim tim i samo o tome razmisljam. . . I svakim danom mi je sve gore. . . Po obrazovanju sam diplomirani sociolog, i imam 25 god. Do pre par meseci nije me interesovalo da imam decu,. Da, zelela sam ali prosto nije bilo vreme. . . Htela sam posao i karijeru. Medutim. . . Kako mi se desilo da izgubim bebu sve je pocelo da se vrti oko toga, stalno o njoj razmisljam, nisam je ni videla i jako mi je tesko zbog toga. . I uporno trazim bebe iz komsiluka koje su rodjene u periodu kada sam se i ja porodila jer bih volela da vidim kolika bi ona sada bila. . . Inace, upisala sam master studije i polozila neke ispite dok sam bila trudna, sada pokusavam da se vratim na fakultet i polozim jos dva preostala ispita, ali mi je jako tesko imam zelje ali nemam volju. . . Neradim i ne vidim svrhu vise nicega. . . Dva dana mi bude dobro i opet me uhvati neka tuga i tako stalno. . . Sta da radim? Unapred hvala

    Odgovoreno: 23. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Vrlo je bolno to sto vam se dogodilo, ali morate dalje! Odgovornost imate prema sebi i svome muzu kao i prema ostalim dragim ljudima. Mozete uzeti t. Zolofta koje se uzimaju jednom dnevno, najbolje uvece. Njihov efekat je antidepresivni a ucinak imate negde posle druge nedelje od pocetka uzimanja. Budite strpljivi, nacicete smisao opet, volja ce se vratiti, strah i nesigurnost su medju najvecim neprijateljima, opustite se!

      dr d. Krasic