Postovanje doktorice! Moje pitanje bi bilo sto mi mozete reci u vezi poremecaja adhd? Imam manjak paznje, ne uspijevam se dugo skoncetrisati na jednu stvar, hiper aktivna sam, jako zaboravna, nervozna i ponekad agreivna. U drustvu vecem ne uspijevam se skoncetrirati na pricu misli mi lutaju i djelujem kazu jako izgunljeno. Kad se sjetim svoga djetinjstva i usporedim uvijek sam takva bila no po tom pitanju nista nisam napravila. Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 21. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Adhd je skracenica za poremecaj aktivnosti u smislu hiperaktivnosti, poremecaj paznje i prisutnim impulsivnim postupcima. Poremecaj se moze ispoljiti dominacijom jednog od navedenih simptoma, ili kombinacijom, tako da postoje razliciti tipovi adhd. Ukoliko kod sebe prepoznajete problem, smatram da to nije dovoljno za konacnu dijagnozu, te bi trebalo da se obratite strucnjaku u mestu, napravite dijaknostiku i dogovorite se oko daljeg lecenja.

      dr d. Krasic