Molim vas da mi odgovorite. Vec par godina-pet god. Otprilike patim od nesanice. Pre toga sam bila dosta depresivna i uz pomoc psihijatra, terapiju anafranil, redovnu kontrolu to svoje stanje prevazisla. Osecam se dosta dobro, ali mi je nesanica jak problem moja majka ima 80 god, i ona je tako lose spavala i probala mnoge lekove, ali joj nisu dekovali. Ja sam probala sa lendorminom, ali nisam primetila neke rezultate. Uspavam se, ali to bude kratko, nemogu da odrzim san u kontinuitetu od nekoliko sati. Ujutru nisam umorna, ali mi vec stvara sve ovo umara

    Odgovoreno: 21. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Pokusajte se redovnoscu i tacnoscu lezanja (u isto vreme svake veceri) , popijte topli napitak, najbolje mleko pre spavanja. U vecernjim satima odmarajte, ne izlazite se fizickim aktivnostima, ne umarajte, izbegvajte kafu, pice, neprijatne i uzbudljive situacije. Opustite se, ne razmisljajte kad legnete o tome kada cete se uspavati, mislite o necemu cega se setite. Dozivite to vreme kao mogucnost za neke planove i istvaranje ideja, recimo. Sto se lekova tice mozete uzeti t. Sanval. Budite strpljivi, pa cete uspeti!

      dr d. Krasic