Vec mesec dana imam trnjenje nogu a posebno desne noge. Pre toga sam imala problem sa zelucem podrigivanje mucnina i losa probava. Mislim da sam jako neurozna i puna nekog straha u sebi. Nalazi krvi i urina su u redu. Snimak stomaka isto je dobar. Kom doktoru da se obratim i sta vi mislite da je u pitanju/

    Odgovoreno: 18. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Trnjenje nogu moze biti izazvano zbog problema sa nervima, misicima, kproblemima kicme kao i zbog povisenih ili snizenih nekih sastojaka u krvi. Yavisi da li je trnjenje danju ili nocu, kod umora ili ne. Ne znam koliko imate godina, da li ste pusac i t. D mnogo pitanja, a odgovore ne znam, tako da bi bilo ishitreno da vam dam bilo kakav odgovor. U svakom slucaju bvitamini vam nece skoditi i javljanje neurologu, a ako se ispostavi da je sve u redu porazgovarajte sa psihiojatrom o tome kako dalje

      dr d. Krasic
      Pozdrav

    • jelenko petricevic 12. 03. 2012.

      Ima nekoliko dana da me boli desna prepona i da mi trne pomalo noga imama kilu u desnom stomaka, pored prepone i boli me donji deo ledja de se spusta bola napred kada mokrim bude mi bolje

    • Imam 61 godinu, imam problea sa desnom nogom koja konstatno trni a najvise je izrazeno trjnenje kad sjedim, na spavanju ili kad gledam tv, ali manje kada sam u pokretu. To traje vec par godina, vise puta sam bio kod istog doktora, on smatra da mi to trnjenje dolazi od leda, stim da imam problema sa ledima, doktor smatra da mi je u nekom dijelu ukljesten zivac koji vodi prema nozi. Dao mi je uputu da izvadim nalaze krvi i sve je uredu. Nikada nsam pio niti sam pusio, primijetio sam kada taj dio ispod koljena koji trne namazem domacom rakijom od sljive trnjenje se smanji za 90% . Kada ne masiram konstantno je trnjejne. Napominjem da mi doktor nista nije dao da ublzi to trnjenje. Dali je doktor u pravu kada je rekao da je ukljestenje zivca koj vodi iz leda prema nozi uzrok mojih problema. Unaprijed se zahljujem na odgovoru.