Postovana draga doktorice dragana, kazite mi molim vas da li je normalno da toliko spavam od cipralexa 20mg? Pijem ga uvece i odlicno spavam, ali moram da spavam i po danu. Citav dan sam jako opustena sto je odlicno ali sam i pospana. Pijem ga vec 6 nedelja. Kakve promene bi trebala primecivati doktorice kada lek pocne delovati? Veliki srdacan pozdrav iz kanade

    Odgovoreno: 17. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Reakcija na lek nije uobicajena. Pocetak dejstva leka je vas postepeni opravak, podizanje raspolozenja, elana, snage i gubitak depresivne simptomatologije koju ste verovatno imali. Moguce je da je spavanje izazvano padom krvnog pritiska, te mozete njega i proveriti. U tom slucaju cete pritisak resiti u toku dana, pa cete se bolje osecati

      dr d. Krasic