Pijem zoloft 16 meseci, svako jutro 50mg, bez prekida, inace dg anksiozni poremecaj. Imala sam puno strahova medjutim zoloft mi je pomogao. Pitala bih vas koliko dugo sme da se pije zoloft mada sam ja i prekoracila citajuci upustvo. Dejstvo leka sam osetila posle mesec dana, pomak posle 6 meseca a da nemam strahove i druge probleme tek 15 meseci nakon upotrebe. Sada se osecam izuzetno dobro i neznam dali smem da ga pijem jos jer se bojim da prestankom leka nedodje sve po starom. Sta ustvari moze da se desi ako se lek pije duze nego sto treba. . . Napominjem da je doktorka koja mi je prepisala lek pre 8 meseci preminula pa neznam sta salje. Poz

    Odgovoreno: 17. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Vreme je da prestanete sa lekom, poslednju kutiju zavrsite. Mozete prestajati, preskacuci lek po dva do tri dana do ispijanja poslednje tablete. Inace u prospektu stoji da se lek moze naglo prekinuti, sto je tacno, ali zbog nekog psihogenog efekta poput sigurnosnog ventila, ovakvo preskakanje daje pozitivne efekte

      dr dragana krasic
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #39116

    • Pijem ZOLOFT od 50 mg već skoro tri godine. Da li valja da se pije toliko dugo i kako ga prekinuti?

    • Molio bih za hitan odgovor.
      Već 10 dana pijem lek Zoloft od 5 0mg i osećam se malo bolje. Interesuje me da li je Zoloft od 50 mg dovoljno doziranje ili se ono mora povećavati?
      Hvala

    • Miloš Vasiljević 29. 06. 2016.

      Nije tačno da u prospektu zolofta piše da se terapija može naglo prekinuti. Štaviše, piše da se ne treba naglo prekidati. Nije tačno ni da je period uzimanja zolofta sam po sebi ograničen. Ako je potrebno, lek se može uzimati konstantno, a prekid može dovesti do povratka početnih simptoma. Koliko leka će se uzimati i hoće li se doza smanjiti ili povećati zavisi od toga kako pacijent reaguje na lek. Zato o tome odlučuje lekar psihijatar posle ozbiljnog razgovora sa pacijentom. Nemojte ljude dovoditi u zabludu i davati im preporuke da na svoju ruku prekidaju terapiju, to je krajnje neodgovorno!

    • emina toskic 29. 08. 2013.

      Ja pijem sertrelin vec 2 godine i dobro mi je. Ali opet imam ponekad strahove i vrtoglavice. Pa neznam dali da ga pijem jos iako moja doktorica misli da mi smanji dozu

    • Postovani pijem zoloft po treci put i nesto me sve trebse znoje se dlanovi i nemogu da imam sex sa djevojkom dali bih smjeo samo tako prestati da pijem jer me ovo izludjuje nemogu da se nimalo uzbudim a kada nepijem sve je ok??? Hvala!!!

    • gorica stefanovic 04. 03. 2010.

      Pijem zoloft 3 meseca imam multi pasklarozu i depresiju doktorka mi je rekla da cu zoloft piti celog zivota dali mora tako

    • 2 godine se lecim od straha, dobila sam rivotril i seroxsal nisu mi pomogli, isla sam ponovo kod dr i prepisala mi je citalex i rivotril ali veca doza. . . Ni to mi nije pomoglo, pa sam juce bila kod drugog dr on mi je prepisao zoloft 50 mg i lorazepan od 2, 5 mg. . . Da li ce mi to pomoci?? Unapred zahvalna. . .