Pozdrav dr. Dragana krasic, mogu lmi vas pitati shta vam to znaqi sertralina, dali je ovo ljek neki, tableta mislim za smirenje jer vi ste mi to pisalli, ali ja nisam razumella shta znaqi, i dali mozhete vi mi prepisati neshto za ono shto sam vam ispriqalla kako se oseqam da imam strah, dali ima neka tableta za starh mja sad pijem evo 3 meseca xanax, ali mi sllabo pomazhe, dali postoji neki drugi ljek, molim vas vratitemi odgovor qekam, hvala unapred ciao.

    Odgovoreno: 09. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Sertralin je antidepresiv. U apotekama ga ima pod nazivom zoloft a 50mg. Pije se jednom dnevno, ili ujutru ili uvece. Efekat leka oseticete tek posle dve nedelje, za to vreme mozete uzeti anksiolitik, koji cete smanjivati shodno efektu koji postize antidepresiv. Od anksiolitika mozete uzeti t. Rivotril 0, 5 mg 1, o, 1. Rivotril bi trebalo da zameni xanax, koji znaci vise nemojte uzimati. Budite samo strpljivi i bice sigurno bolje. Lek se uzima najmanje tri do sest meseci.

      dr d. Krasic
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #38803

    • Prof. dr Dragan Krasić 12. 11. 2009.

      Nastavite sa terapijom jos sigurno jedan mesec, ali biste mogli uzeti neki od lekova koji smanjuju lucenje zeludacne kiseline (ranisan, omeprol) dr D. Krasic

    • Poahtovana, ja sam Isadora 26 godina, patilla sam 2 godine od neke panicne poramacaje i fobije ali zahvaljuci vama vashe terapije mnogo bolje mi je, vi ste mi dali da pijem zoloft i ja pijem evo 2 meseca i nedelju dana, u poqetak mi je billo dobro sa tabletama ali sad poqeli neki bollevi u zheludcu i jaka koselina neznam shta je ovo sad, zato vam pishem da vas pitam shat da radim dali da ih nastavim sa tabletama, jer po nekad imam po neki put ono panicni poramecaj josh uvek ali kratko traje, zato sam ktella da ih nastavim da pijem tablete, ali sma ktela vasho mishlenje shta mislite zashto me bolli i dali da nastavim terapiju, uvek pijem posle jella tablete ali jako me stema bolli me zhuludac i kiselina me muqi molim vas, vratitemi odgovor hvala unapred.