Terapija zoloft, prva 3 dana 1/2 +0 + 0, a zatim 1 +0 +0, ksalol 0, 25 1 + 0 + 0 (posle nekoliko dana je to promenjeno u 0 +1 +0) . Nakon 7 dana primecujem da je "srednja vrednost" (znaci ima oscilacija) psiholoske stabilnosti uvecana. Ali ubija me nesanica. Obicno legnem oko 23h, a zadnje 3 noci budio sam se u 15 do 3, oko 3 i zadnja u 20 do 2. Vise nisam uspevao da zaspim. Strasno sam iznuren. A treba da idem na posao. Sta da uradim da bi se naspavao? Procitao sam da lorazepam kao indikaciju ima insomniu. Mogu li u toku noci popiti jedan od 2, 5? Slaze li se sa zoloftom? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 14. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Ne vidim razlog zasto biste dodavali jos jeda lek. Uzmite ksalol u vecernjoj dozi i to dve teblete, uvedite redovan ritam spavanja, opustite se i ne razmisljajte o vremenu i o tome kako sutra radite. Takodje ne gledajte na sat u toku noci, jer noc je za spavanje!

      d. Krasic