Oko 10 godina imam hashimoto i nadomečćujem hormon štitne žlezde, ranije tivoral (1, 1, 5) , a sad letrox (1, 1) . Prošle godine se dogodilo da sam sa tivorala prevedena na letrox u istoj dozi, pa sam posle 3 meseca bila predozirana, u ta tri meseca sam ušla i u menopauzu (poslednji menzis 27. 03. 08.) , tako sam u junu prošle g. Zapala u hiperaktivno stanje i depresiju i nisam mogla da gutam, morala sam da miksam hranu, kao da sam imala grč u jednjaku (sve gastro orl. . . Analize ok) , od neuropsihijatra dobijem da pijem rivotril, koji mi je jako pomogao, veoma brzo. Još uvek ga pijem, znači skoro 15 meseci polovinu ujutro i četvrtinu uveče, prija mi i mislila sam da mogu bez njega i pokušala četvrtine da se odreknem, ali je posle tri dana bilo nepodnošljivo sa gutanjem, pa sam se vratila na staro. Da li mogu da se oslobodim rivotrila i na koji način je to izvodljivo. Zahvaljujem na vašem odgovoru-savetu s poštovanjem, jasna

    Odgovoreno: 14. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Jedan nacin odvikavanja je postepeno smanjivanje leka, a drugi uvodjenje drugog radi smanjivanja anksioznost i napetosti koju vam sada dodatno stvara navika na lek. U svakom slucaju, najbolje bi bilo da se obratite psihijatru u mestu sa kojim biste se dogovorili oko tga sta dalje

      dr d. Krasic