Imam probleme jos iz puberteta koji se manifestuju kroz znojenje, povracanje, trnjrnje oko usta i na vrhovima prstiju. Isao sam na kardioloske preglede ekg, ultrazvuk srca, dva puta. Zadnjih dva tri meseca su se intezivirali jako, dodatno preceni grcenjem u stomaku i padom samopouzdanja, nekako totalno klonem. Isao sam kod psihijatra, ustanovio mi je anksioznost i prepisao bromazepan od 3 mg u pocetku po dve tablete na dan a sada sam smanjio na jednu ipo, uporedo idem i na psiho terapiju kod jako dobrog psihoterapeuta. Jedno vreme su se simptomi smirili ali se vracaju, ja sam uvrteo da nije sta ozbiljno neuroloski ednom reciju cini mi se da sam nemocan. Pa me zanima vase misljenje o ovome. Inace imao sam i prisilne misli ali sam ih psihoterapiom smanji da ne kazem totalno neutralisao. Unapred hvala|

    Odgovoreno: 14. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Imate ispravan nacin lecenja sto se tice psihoterapije, ali smatram da bi bolji medikament od bromasepama bio antidepresiv tipa sertralina. Porazgovarajte sa svojim psihijatrom oko tog predloga. Daje oodlicne rezultate, i nema zavisnosti na lek, pije se tri do sest meseci jednom dnevno.

      dr d. Krasic