Uz postovanje javljam se u nadi za pomoc. Lecio sam se od agorfobije do 1999 i uspesno okoncao moju agoniju zahvaljujuci vama. Sada posle skoro 10 godina simtomi i poznato stanje mi se vraca a ja kao pocetnik ne snalazim se. Sta da radim, da ne nabrajam simtome ali jednostavno gubim slobodu i kvalitet zivota, sve vise sam zakljucan i ne izlazim iz kuce, jednostavno sve mi je tesko. Da li se to stanje i drugima vraca ili je splet zivotnih okolnosti koje sam doziveo prouzrokovao krivac. Molim da mi odgovorite. (ne posecujem lekare i ne pijem nikakve lekove)

    Odgovoreno: 11. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Da, bolest ima povratni karakter i sigurno je da na nju uticu i zivotne okolnosti. Malo vise vere u sebe! Jednom ste uspeli, te sam sigurna da cete uspeti sada. Ali ipak ne vidim razlog zasto ne biste posetili psihijatra, koji ce vam pomoci da brze resite problem. Ovako, izbegavajuci zivot spolja, menjate i nistite kvalitet svog zivota, a to je bitnije nego okretati se predrasudama prema psihijatru i lekovima. Izbegavanje potkrepljuje vasu fobiju, te ako zelite da je se resite pocnite da se postepeno i polako suocavate sa njom.

      dr dragana krasic