Postovana, vec sam vam pisao i zeleo bih da se zahvalim na odgovorima koji su mi puno pomogli! Imam jos jedno pitanje i obecavam da vas vise necu uznemiravati: ) naime, patim od anksioznog poremecaja (opsesivne misli) , u terapiji koristim cipralex i rivotril i stanje se popravilo. Medjutim, na poslednjoj kontroli, u razgovoru sam postavio pitanje koje me je uvek smirivalo: da li uzasne stvari koje su mi se opsedale rade psihoticni ljudi, odgovor je ovog puta bio nesto drugaciji-rade ih i ljudi sa poremecajima licnosti. Od tada neprestano istrazujem sve o tom poremecaju i pronasao sam se u mnogim simptomima: ljutnja na upucenu kritiku, potreba za kupovinom, depresivne faze, ponekad nesaosecanje prema drugima, cesta napetost. . . I mozda jos po neki! Moj doktor kaze da se poremecaji licnosti relativno lako dijagnostikuju i da bi on sigurno primetio simptome tog poremecaja posto se lecim kod njega negde oko godinu dana. Potebno mi je vase misljenje, koje ce, nadam se, biti utesno! Svestan sam da oduvek imam problem sa hipohondrijom i da umislim simptome koji potpuno odgovaraju bolesti, nadam se da je i ovaj put tako! Unapred hvala i srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 09. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Simptomi bolesti mogu biti slicni u razlicitim ebolstima. Ne mozete vi istrazivati i zakljucivati o sebi i svojim problemima na taj nacin. Pre svega morate verovati svom doktoru, jer pored leka to je neophodno da bi vam bilo bolje. . Sudeci po nacinu lecenja vi ne bolujete od psihoze i nemojte se opterecivati time! Mene ne zamarate, tu sam uvek da vam pomognem i bice mi drago!

      dr d. Krasic