Postovana, vec sam vam pisao i hvala vam na odgovorima koji su mi zaista pomogli! Imam kos jedno pitanje i obecavam da vas vise necu uznemiravati: ) naime, patim od anksioznog poremecaja (prisilne misli) i lecim se cipraleksom i rivotrilom koji su dali rezultate! Medjutim, na zadnjoj kontroli kod doktora na pitanje koje mu uvek postavljam: da li sam psihotican i da li najuzasnije stvari koje mi se motaju po glavi rade ljudi koji su bolesni od psihoza, dobio sam odgovor da to rade ljudi i sa poremecajima licnosti! Od tada stalno citam o tom poremecaju i pronalazim se u mnogim simptomima kao stu su ljutnja na kritiku, potreba za kupovinom, depresivne faze, nekada ne osecam saosecanje sa drugim ljudima. . I mozda jos po neki. Moj doktor kaze da se poremecaji licnosti relativno lako dijagnostikuju i da bi on kod mene to sigurno primetio jer se bavi mojim slucajem nesto vise od godinu dana i da se opustim. Svestan sam da sam oduvek bio hipohondar i da mi je potrebno vase iskreno misljenje koje ce, nadam se, biti utesno. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 09. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Morate verovati svom lekaru da bi se bolje osecali. Sam lek ne resava problem. Vasa terapija ne upucuje da se radi o psihozi, i savetujem da se opustite i sacekate efkat leka koji ce sigurno uz vasu veru dati rezultate.