Postovanje, imam pitanje u vezi klinicke depresije; vec cetiri leta za redom imam problem sa jakom depresijom koju prati ne spavanje, ovde u usa to lece sa raznim antidepresivima; promenila sam nekoliko lekara i terapija (sertraline) , lekove jedva tolerisem i to u malim dozama i potrebno je nekada mesec ili dva da bi doslo do poboljsanja ipak nervoza i depresija ostaju tj vracaju se sa svim propratnim simptomima ukljucujuci punu nesanicu; konfuziju, nisam u stanju da obavljam dnevne obaveze, spora sam i zaboravna; imala sam i razgovore sa psihologom i sa psihijatrom sto je donekle pomoglo; da li se klinicka depresija moze leciti prirodnim sredstvima i kako se leci kod nas?

    Odgovoreno: 09. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Depresija se leci kko medikamentima tako i psihoterapijom. Mora ici paralelno, ne moze jedno bez drugog. Mnogo razlicitih antidepresiva ima kao i psihostabilizatora, a nekada je neophodna njihova kombinacija. Depresije se lece dugo i nemojte posustati i morate verovati svom lekaru.

      dr d. Krasic