Postovani doktore, da li je moguce da usled ansioznosti, depresivnosti, opsesivno-kompulsivnog poremecaja i sl. Ne budem u stanju prepoznati svoje prave emocije i osecanja prema drugim dragim ljudima? Interesuje me da li se ubraja u bilo koji od navedenih ili slicnih poremecaja situacija da moja predjasnja osecanja nestanu u jednom trnutku i da ih zamene opsesivne misli da su ta ista osecanja bila umisljena i preterana, te da mi nikad ni do jedne od mojih dragih osoba nije ni bilo stalo? Borim se sa navedenom situacijom vec skoro 23 meseca i ne znam sta mi je. Ispocetka sam mislila da su te moje misli ispravne i slozila sam se s tim, ali sto vise osoba oko sebe skoro ne prepoznajem (u emotivnom smislu) sve vise me brine da li ce se i kada moja "normalna" - bar ja se nadam i zelim da su takva bila- osecanja vratiti i sta treba da uradim da to promenim? Mirela

    Odgovoreno: 09. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Sve se moze vratiti i poprimiti svoj kvalitet. Ali se morate potruditi. Ne znam sta ste vi u tom pravcu uradili. U svakom slucaju savetujem da se obratite psihijatru u mestu, iznesite problem i dogovorite oko pravca rehabilitacije i tretmana. To je jedini ispravni put, jer ne vidim zasto biste se mucili kada mozete resiti problem uz neciju pomoc

      dr d. Krasic