Poštovani,
    Moj problem je već duže prisutan i tražila sam pomoć lekara u Januaru i tokom Februara ali, na moju žalost, nisu mi mnogo pomogli, jesu trenutno ali ne i trajno. Sve je počelo pre 3 godine posle traumatičnog porođaja, posle koga su usledili problemi sa bebom i na kraju operacijom kada je imao samo 5 meseci. Sve sam to tada, bar sam tako mislila podnela hrabro, ali nedugo posle toga počele su moje muke. Izgubila sam volju za svime, postala povučena sa željom da samo spavam i tugujem. Konkretan razlog nisam znala ali nisam mogla ni da se pomaknem, sa povremenim napadima koji su se dešavali bilo gde, bez ikakvog razloga. Osećala bi se dezorjentisano, kao da lebdim i sa pomućenim vidom a isto tako bez mogućnosti da se pokrenem jer sam imala osećaj da ću svakog momenta pasti! Pored toga osećala sam kako mi srce bukvalno preskače i muči se! Doktor je zakjučio da je u pitanju stres i prepisao mi je ksalol po potrebi. Ovaj lek je ublažio moje tegobe do pre neku nedelju kada se sve to ponovo javilo ali u mnogo jačem obliku. Naime sada prilikom napada potpuno izgubim mogućnost da čujem i vid mi je totalno pomućen, kao da imam roj pčela u glavi. Sada se zaista plašim jer često imam i osećaj da će mi srce stati od napora, ponekad kao da osetim da usporava i to biva praćeno bolovima u grudima. Gubim interesovanje za sve ono što sam pre radila ponovo sam pospana i bezvoljna. Molim Vas ako ikako možete da mi pomognete jer zaista ne znam kome da se obratim! Nisam ni sigurna da je u pitanju stres jer mi sve deluje mnogo ozbiljnije! Kosa mi opada u pramenovima, ruke su počele da mi se tresu a i ponekad dlanovi mi se nenormalno znoje iako nema konkretnog razloga za to.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 02. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Neophodno je da uradite laboratoriju i hormonski status, kao i hormone štitne žlezde, kao i eeg snimanje mozga. Tek nakon napravljene dijagnostike možemo ove simptome tumačiti samo iz ugla psihijtrije, pa Vam tada mogu dati tačan odgovor i pomoći na bolji način. Dotle, uradite ovo i Vama će biti lakše kad znate na čemu ste i kako dalje.
      dr Dragana Krasić. Pozdrav.