Molim vas pomozite mi sa savjetom imam ceste mucnine sa vrtoglavicom znojenjem drhtanjem slaboscu. . . . Svi nalazi su ok samo navodno imam panicni poremecaj dali je stalna mucnina povezana sa panicnim poremecajem hvala vam unaprijed

    Odgovoreno: 29. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Nije isto sto ste rekli 'ceste mucnine'' a potom ste rekli ''stalne mucnine". Ako ste sve ispitali i uzrokmucnina nije pronadjen i ako su one pracene ostalim tegoba koje ste naveli, verovatno je da se radi o panicnom poremecaju. Panicni poremevaj je pracen mislima koje plase, pa otuda strah i posledicno tome, strah od novih napada. Nastaje iznenada, traje razlicito dugo i vazno je ovo znati, zbog daljeg odnosa prema tome. Zato je potrebna psihoterapija i najcesce i medikamentna terapija, jer panicni poremecaj cesto kolerira sa depresijom ili je ona posledica. Napada.

      dr d. Krasic