Postovana, imam problem sa jako izrazenom ljubomorom, imam 26 godina. Jos od detinjstva sam prezivljavala traume od strane oca. Tukao je mene, brata i majku. Roditelji su mi se razveli pre 5 god. Pre dva mes. Sam se udala. Ja se bavim pevanjem a moj muz je klavijaturista. Ja mrzim taj posao i radim ga iskljucivo zbog para. I moj muz i ja smo studenti. Mnogo se svadjamo zbog nasih poslova. On mi je obecao da taj posao nece vise raditi kad nadje neki normalni i da nikada nece raditi sa drugfom pevacicom. Ove subote sam mu banula na splav i videla da me je slagao. Svirao je drugoj. Ja sam se izbezumila, lupila mu samar, izvela ga napolje i tukla ga, nisam mu dozvolila da zavrsi svirku. Vristala sam, dozivala pomoc, lazno padala u nesvest. Kad smo stigli kuci, ja sam nastavila sascenama, zcvao je majku njegovu da me izbaci napolje. Spakovali su mi stvari. A da! Rekao mi je da su mu to vece smestili, da nije uspeo da izbegne rad sa pevacicom. Ja sam otisla kod psihijatra koji mi na moj problem naije rekao apsolutno nista. Prepisao mi je dijagnozu f23. 3 i dao rissar jedan ujutro i maprotilin jedan uvece. Ja ne uspevam da se razbudim, vrti mi se u glavi. Sa muzem sam se pomirila i on mi je obecao kraj, ako se ovakva scena ponovi. Dogovorili smo se da radi i sa pevacicama a ja se brinem kako cu to podneti iako znam da je to normalno. Mozete li mi usput objasniti koja je moja dijagnoza i posavetovati me kako da se izborim sa ovi. Njegovi su pristali da se vratim, ali misle da sam luda. I pre su slusali moje izlive. Tuzna sam i ocajna. Molim vas pomozite.

    Odgovoreno: 17. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Ljubomora je prisutna kod svih, ali kontrola ponasanja koju ljubomora moze izazvati je ono po cemu se razlikujemo. . To je ono sto bi trebalo menjatri, jer vodi u vasem slucaju destrukcijhi i vasem iskljucenju, pre svega. Stoga je neophodno da se menjate i mislim da lekovima necete izmeniti sebe vec putem psihoterapije, naravno, uz podrsku vaseg supruga

      dr d. Krasic