Postovani, cesto sam zabrinut zbog raznih stvari pa i oko nekih sitnica. Imam dosta obaveza u vezi fakulteta tako da vrlo malo vremena uspevam da odvojim za sebe. Stalno sam pod stresom. A posto sam pijanista takodje prilikom javnih nastupa imam stres i preveliko uzbudjenje. Cesto mi se desava da nocu uopste ne mogu da zaspim. Stalno razmisljam o nekim problemima i sitnicama. Kada se probudim ne osecam se odmorno vec vrlo umorno i iscrpljeno. Imam osecaj kao da nisam spavao poslednja tri meseca. . . Imam 21 godinu. Molim vas pomozite mi.

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Preosetljivi, radni, ambiciozni, napeti sa prevelikim zahtavima prema sebi a bez dovoljno sigurnosti u sebe. Osvajajte bitku za bitkom da biste dobili rat za sebe. Nastupi jesu stres, ispiti takodje. Ispite cete poloziti, pa ce to ostati za vama. Na nastupe cete se vremenom navici, tako da nece imati stresogeni efekat. Napravite priorite, ne moze sve odjednom. Imajte vremena za ono sto relaksira i volite. Mladi ste, opustite se i uzivajte u svojoj mladosti. Stalna briga dovodi do napetosti zbog koje nismo u stanju da vidimo lepe stvari. Razmisljajte pozitivno da biste se lepo osecali. Ako ne mozete sami da isplivate iz svega obratite se psihoterapeutu radi razgovora!

      dr d. Krasic