Postoji li adekvatna zamena za litijum karbonat u trudnoci, tek planiram dete, imam 29 godina i molim za detaljnije odgovore ako je to moguce jer nigde ne dobijam konkretne informacije. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 25. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Litijum je lek koji se daje u afrktivnim psihozama. Lek se moze zameniti po potrebi na odgovarajuci nacin drugim afektivnim stabilizatorima. O tome sta je najbolje za vas ce znati vas psihijatar, te ne bi bilo adekvatno da dajem konkretniji odgovor

      dr d. Krasic